Moje dziecko bardzo się boi

U niektórych dzieci samo słowo „lekarz” wywołuje objawy zdenerwowania i niepokoju. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy dziecko miało wcześniejszy, nieprzyjemny kontakt z lekarzem lub zostało nastraszone przez rówieśników lub dorosłych.  Podczas wizyty w Fi Clinic Tczew w trakcie rozmowy z rodzicem staramy się ustalić źródło strachu dziecka. Zawsze dbamy o przyjazną atmosferę i szukamy sposobów na rozweselenie najmłodszych pacjentów. Czasami jednak, jeśli to nie wystarcza, sięgamy po sprawdzone metody sedacji farmakologicznej, które pozwolą dziecku opanować lęk.

Natomiast niezmiernie pomocne jest odpowiednie przygotowanie do wizyty przez rodzica, do którego dziecko ma największe zaufanie. Dziecko powinno być uprzedzone o tym, że idzie do dentysty, a przebieg wizyty opisany w sposób przyjazny. Nie stosujmy sformułowań sygnalizujących, że wizyta u dentysty może się wiązać z czymś nieprzyjemnym. Nie powinniśmy mówić dzieciom „nie ma czego się bać ”, „nie będzie bolało” czy „nic nie będzie robione”. Nie opowiadajmy też o swoich przykrych doświadczeniach, nawet jeśli się nam wydaje, że maluch jest za mały, by coś zrozumieć.

Warto umówić się też na wizytę adaptacyjną, zanim rozpocznie się właściwe leczenie. Dziecko będzie miało szansę poznać gabinet i personel, i przez to może odczuwać mniejszy lęk przy kolejnych wizytach.

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ