Cennik

Usługi i ceny

Przychodząc do gabinetu stomatologicznego pacjenci zapoznają się z cennikiem, jednak nie zawsze są w stanie samodzielnie ocenić, ile będzie kosztował dany zabieg. Wówczas porównują ceny z innymi lekarzami, u których byli lub sprawdzają je w internecie. Ale co tak naprawdę składa się na koszt wizyty lekarskiej? Należy pamiętać, że leczenie jest usługą, której produktem jest zdrowie. Lekarze różnych specjalności dbają o zdrowie pacjentów na różne sposoby. Czasami wystarczy stetoskop, wiedza lekarza i recepta na lek. Czasami potrzebna jest dodatkowa diagnostyka w postaci prześwietleń, badań USG lub badań krwi.

Stomatologia jest szczególną dziedziną medycyny – lekarz dentysta często w trakcie jednej wizyty musi postawić diagnozę, a następnie we współpracy z asystentką, fizycznie przeprowadzić leczenie, które wymaga czasu i skupienia. Konieczne jest wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego i materiałów, bez których dentysta nie mógłby w pełni wykorzystać swojej wiedzy.

Cena za leczenie stomatologiczne jest zawsze ceną indywidualną, gdyż każdy pacjent, a tym samym każdy ząb i ubytek jest inny. Poniżej znajdą Państwo przykładowe koszty różnych procedur wykonywanych w Fi Clinic. Dokładny koszt leczenia będziecie Państwo mogli poznać na wizycie konsultacyjnej, na której lekarz oceni stan Państwa zębów i zdrowia jamy ustnej, uwzględniając Państwa oczekiwania i potrzeby oraz przedstawi możliwości leczenia.

Badanie i konsultacja lekarska

Badanie lekarskie

Na tej wizycie lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, zbada stan jamy ustnej i uzębienia. Dowiecie się Państwo wszystkiego o swoim problemie, będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Lekarz przedstawi wstępne propozycje rozwiązań i możliwości leczenia. Wizyta trwa 30 minut (280zł). Jeśli chcą Państwo na tej samej wizycie rozpocząć leczenie lub wiecie, że będzie to konieczne, można umówić dłuższą wizytę połączoną z leczeniem. Wizyta trwa wówczas 1 godzinę, a koszt wizyty to koszt leczenia + koszt badania, które w tym wypadku wynosi 150 zł.

Konsultacja specjalistycza (protetyczna, implantologiczna)

Konsultacja specjalistyczna w naszej klinice to czas na dokładne zapoznanie się przez stomatologa specjalistę ze stanem zdrowia jamy ustnej Pacjenta oraz na dopasowanie indywidualnie dobranego leczenia. Konsultacja trwa 30-45min. Jest to czas na dokładną diagnozę, szukanie najlepszych możliwości rozwiązania problemów oraz propozycję leczenia. Podczas konsultacji będziecie mieli Państwo czas na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości. W celu dokładniejszej diagnozy zdrowia, podczas konsultacji może być niezbędne wykonanie dodatkowo płatnego zdjęcia panoramicznego lub tomograficznego. Koszt specjalistycznej konsultacji wynosi 280 – 300 zł.

Diagnostyka

Zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) cyfrowe OPG – 120 zł
Zdjęcie cefalometryczne – 120 zł
Zdjęcie zębowe (punktowe) RVG cyfrowe – 50 zł
Badanie 3D CBCT(TK) jednego zęba – 250 zł
Badanie 3D CBCT(TK) szczęki lub żuchwy – 250 zł
Badanie 3D CBCT(TK) szczęki i żuchwy – 370 zł

Implantologia

Leczenie z wykorzystaniem implantów dentystycznych ma w Fi Clinic swoje szczególne miejsce. Od początku istnienia gabinetu oferujemy Państwu taką możliwość leczenia i posiadamy duże doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. W ofercie mamy tylko sprawdzone, istniejące od wielu lat implanty, a nasi lekarze przeszli odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami. Fi Clinic jest licencjonowaną praktyką implantologiczną Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, nr licencji 5/2017/1.

Dowiedz się więcej w dziale Implanty.

Wszczepienie implantu Straumann – 3500 zł
Wszczepienie implantu Straumann za pomocą szablonu chirurgicznego – 5000 zł
Wszczepienie implantu ICX – 3000 zł
Odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej – 500 zł
Korona na implancie Straumann – 3500 zł
Korona na implancie ICX – 3000 zł

Leczenie kanałowe - endodoncja

W naszej klinice stomatologicznej w Tczewie zawsze korzystamy z mikroskopu. Największe możliwe powiększenie i doskonałe doświetlenie pola zabiegowego pozwala na postawienie trafnej diagnozy i podjęcie leczenia perfekcyjnie dopasowanego do konkretnego przypadku. Dostrzegamy to, co wcześniej było nieosiągalne.

Użycie mikroskopu w Fi Clinic nie jest dodatkowo płatne.

leczenie kanałowe:
zęby jednokanałowe – od 1000 zł
zęby dwukanałowe – od 1200 zł
zęby trzonowe – od 1700 zł
ponowne leczenie kanałowe (re-endo) – wycena w gabinecie, średnio + 50% ceny podstawowej

Stomatologia estetyczna

Leczenie estetyczne polega najczęściej na wykonaniu licówek lub koron porcelanowych w obrębie zębów przednich w tzw. strefie estetycznej. Licówki porcelanowe wykonujemy we współpracy z laboratorium techniki dentystycznej, które specjalizuje się w tego typu uzupełnieniach z wysokiej jakości ceramiki dentystycznej. Materiały tego typu są doskonale tolerowane przez organizm i zapewniają naturalny wygląd.

Leczenie estetyczne poprzedzone jest fotograficzną i komputerową analizą i projektowaniem uśmiechu dopasowanego do twarzy Pacjenta.

Licówka porcelanowa – od 2500 zł
Korona pełnoceramiczna – od 2350 zł
Estetyczne wypełnienie Biomimetic® w zębie przednim – 550 zł
Onlay (nakład) porcelanowy – od 2500 zł

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Nasz ortodonta zadba o prawidłowy dobór aparatu i prowadzenie leczenia. Czas leczenia zależy od rodzaju wady, wieku i dobranego aparatu ortodontycznego.

Konsultacja ortodontyczna – 300 zł
Przygotowanie dokumentacji (wyciski pod modele diagnostyczne, fotografia, analiza) – 300 zł
Aparaty stałe – od 3600 zł
Aparaty ruchome – od 1100 zł
Wizyty kontrolne aparatu grubołukowego i ruchomego – 200 zł
Wizyty kontrolne aparatu stałego – 280 – 330 zł

Aparat Invisalign

Leczenie system nakładkowym Invisalign polega na prostowaniu zębów przy pomocy zestawu indywidualnie zaprojektowanych przezroczystych nakładek, idealnie dopasowanych do zębów Pacjenta. Na początku leczenia pacjent otrzymuje zestaw nakładek, które samodzielnie zmienia w domu co 7 dni. Dzięki temu ilość wizyt kontrolnych w gabinecie jest zredukowana do minimum.

Konsultacja Invisalign – 300 zł
Leczenie aparatem nakładkowym Invisalign – 19 000 zł (płatne w dwóch ratach)

Wizyty kontrolne 250 zł (co 2-3 miesiące)

Protetyka stomatologiczna

W sytuacji braku jednego lub więcej zębów konieczne jest uzupełnienie utraconego zęba/-ów. Możliwe rozwiązania zależą od ilości brakujących zębów, konfiguracji ubytku, ilości i jakości pozostałych zębów.

Mosty protetyczne pełnoceramiczne (cena za punkt) – od 2350 zł
Proteza całkowita wtryskowa (delikatniejszy i mocniejszy materiał) – 4500 zł

Profilaktyka

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej mają za zadanie przeciwdziałać próchnicy oraz gromadzeniu się płytki nazębnej. Prawidłowo prowadzona profilaktyka niweluje ryzyko poważnego oraz długotrwałego leczenia stomatologicznego. Zabiegi profilaktyczne w Fi Clinic przeprowadzane są przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną z dużym doświadczeniem. Dowiecie się również Państwo jak i czym prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej w domu.

Aby przywrócić zębom naturalną biel warto pomyśleć o wybielaniu zębów. Metoda wybielania jest dobrana odpowiednio do stanu zębów oraz personalnych preferencji pacjenta.

Skaling lub piaskowanie – 260 zł
Skaling + piaskowanie + fluoryzacja – 360 zł (wizyta trwa ok 1 godziny i obejmuje również instruktaż higieny jamy ustnej)

Specjalistyczny pakiet higienizacyjny dla pacjentów ortodontycznych, protetycznych i implantologicznych – 360 zł

Wybielanie nakładkowe zębów – 1000 zł
Wybielanie gabinetowe (efekt natychmiastowy) – 1990 zł
Wybielanie BlancOne CLICk (natychmiastowo, jaśniejszy uśmiech bezpośrednio po sesji higienizacyjnej) – 1000 zł

Stomatologia dziecięca

Pojawienie się pierwszych ząbków to znak, że należy udać się do stomatologa dziecięcego. Chcemy, by Twoje dziecko pozytywnie rozpoczęło przygodę ze stomatologią, dlatego podkreślamy znaczenie wizyty adaptacyjnej, podczas której zawsze dbamy o przyjazną i radosną atmosferę. Już mleczaki wymagają opieki specjalisty, w tym regularnych wizyt i profilaktyki. Są one szczególnie podatne na próchnicę dlatego zasługują na wyjątkową uwagę.

Dowiedz się więcej w dziale Fi Kids.

Opłata podstawowa – 250 zł

Ta opłata obejmuje wizytę trwająca 30 minut i jest to opłata minimalna. Jeśli podczas wizyty możliwe lub konieczne będzie przeprowadzenie wielu procedur, wówczas Pacjent płaci sumę ceny poszczególnych zabiegów.

Wizyta adaptacyjna – 250 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym – od 300 zł
Usunięcie zęba mlecznego – 300 zł

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej w warunkach gabinetu dentystycznego. Zabiegi wykonują doświadczeni lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną. Usuwanie zębów przebiega bezboleśnie i maksymalnie atraumatycznie, a procedurę poprzedza zebranie wywiadu i badanie pacjenta.

Usunięcie zęba – od 350 do 460 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba ósmego:
górnego – 600 – 700 zł
dolnego – 700 – 1000 zł
Dłutowanie korzenia – 500 – 700 zł

Stomatologia zachowawcza

Uzupełnienia bezpośrednie, wykonywane przez lekarza w gabinecie.

Próchnica to choroba, która początkowo przebiega zupełnie bezobjawowo. Zadanie lekarza dentysty to zdiagnozowanie miejsca infekcji próchnicowej, opracowanie ubytku i wypełnienie go odpowiednio dobranym materiałem. W Fi Clinic zabiegi przebiegają bezboleśnie z zastosowaniem najlepszych materiałów i przeprowadzone są w powiększeniu dla maksymalnej precyzji. Tak wykonane wypełnienia służą naszym Pacjentom przez wiele lat.

Wypełnienie – od 360 zł
Wypełnienie duże trzypowierzchniowe – 500 zł
Rekonstrukcja zęba – 840 zł

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ