Cennik

Usługi i ceny

Przychodząc do gabinetu stomatologicznego pacjenci zapoznają się z cennikiem, jednak nie zawsze są w stanie samodzielnie ocenić, ile będzie kosztował dany zabieg. Wówczas porównują ceny z innymi lekarzami, u których byli lub sprawdzają je w internecie. Ale co tak naprawdę składa się na koszt wizyty lekarskiej? Należy pamiętać, że leczenie jest usługą, której produktem jest zdrowie. Lekarze różnych specjalności dbają o zdrowie pacjentów na różne sposoby. Czasami wystarczy stetoskop, wiedza lekarza i recepta na lek. Czasami potrzebna jest dodatkowa diagnostyka w postaci prześwietleń, badań USG lub badań krwi.

Stomatologia jest szczególną dziedziną medycyny – lekarz dentysta często w trakcie jednej wizyty musi postawić diagnozę, a następnie we współpracy z asystentką, fizycznie przeprowadzić leczenie, które wymaga czasu i skupienia. Konieczne jest wykorzystanie nowoczesnego sprzętu medycznego i materiałów, bez których dentysta nie mógłby w pełni wykorzystać swojej wiedzy.

Cena za leczenie stomatologiczne jest zawsze ceną indywidualną, gdyż każdy pacjent, a tym samym każdy ząb i ubytek jest inny. Poniżej znajdą Państwo przykładowe koszty różnych procedur wykonywanych w Fi Clinic. Dokładny koszt leczenia będziecie Państwo mogli poznać na wizycie konsultacyjnej, na której lekarz oceni stan Państwa zębów i zdrowia jamy ustnej, uwzględniając Państwa oczekiwania i potrzeby oraz przedstawi możliwości leczenia.

Badanie i konsultacja lekarska

Na tej wizycie lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, zbada stan jamy ustnej i uzębienia. Dowiecie się Państwo wszystkiego o swoim problemie, będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania. Lekarz przedstawi wstępne propozycje rozwiązań i możliwości leczenia. Wizyta trwa 30 minut. (150zł) Jeśli chcą Państwo na tej samej wizycie rozpocząć leczenie lub wiecie, że będzie to konieczne, można umówić dłuższą wizytę konsultacyjną połączoną z leczeniem. Wizyta trwa wówczas 1 godzinę, a koszt wizyty to koszt leczenia + koszt badania, które w tym wypadku wynosi 50 zł.

Implantologia

Leczenie z wykorzystaniem implantów dentystycznych ma w Fi Clinic swoje szczególne miejsce. Od początku istnienia gabinetu oferujemy Państwu taką możliwość leczenia i posiadamy duże doświadczenie w tej właśnie dziedzinie. W ofercie mamy tylko sprawdzone, istniejące od wielu lat implanty, a nasi lekarze przeszli odpowiednie szkolenia potwierdzone certyfikatami. Fi Clinic jest licencjonowaną praktyką implantologiczną Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, nr licencji 5/2017/1.

Dowiedz się więcej w dziale Implanty.

Wszczepienie implantu –  2500 – 3500 zł (w zależności od systemu)
Korona na implancie –  2500 – 3000 zł (wycena indywidualna, w zależności od warunków w jamie ustnej)

Leczenie kanałowe - endodoncja

W naszej klinice stomatologicznej w Tczewie zawsze korzystamy z mikroskopu. Największe możliwe powiększenie
i doskonałe doświetlenie pola zabiegowego pozwala na postawienie trafnej diagnozy i podjęcie leczenia perfekcyjnie
dopasowanego do konkretnego przypadku. Dostrzegamy to, co wcześniej było nieosiągalne.

Użycie mikroskopu w Fi Clinic nie jest dodatkowo płatne.

leczenie kanałowe:
zęby jednokanałowe – od 800 zł
zęby dwukanałowe – od 1000 zł
zęby trzonowe – od 1500 zł
ponowne leczenie kanałowe (re-endo) – wycena w gabinecie, średnio + 50% ceny podstawowej

Stomatologia estetyczna

Leczenie estetyczne polega najczęściej na wykonaniu licówek lub koron porcelanowych w obrębie zębów przednich w tzw. strefie estetycznej. Licówki porcelanowe wykonujemy we wpółpracy z laboratorium techniki dentystycznej, które specjalizuje się w tego typu uzupełnieniach z wysokiej jakości ceramiki dentystycznej. Materiały tego typu są doskonale tolerowane przez organizm i zapewniają naturalny wygląd.

Leczenie estetyczne poprzedzone jest fotograficzną i komputerową analizą i projektowaniem uśmiechu dopasowanego do twarzy Pacjenta.

Licówka porcelanowa – od 2000 zł
Korona pełnoceramiczna – od 2000 zł
Estetyczne wypełnienie Biomimetic® w zębie przednim – od 400 zł
Onlay (nakład) porcelanowy – od 2000 zł

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne można przeprowadzić zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Nasz ortodonta Tczew zadba o prawidłowy dobór aparatu i prowadzenie leczenia. Czas leczenia zależy od rodzaju wady, wieku i dobranego aparatu ortodontycznego.

Konsultacja ortodontyczna – 200 zł
Przygotowanie dokumentacji (wyciski pod modele diagnostyczne, fotografia, analiza) – 200 zł
Aparaty stałe – od 3000 zł
Aparaty ruchome – od 700 zł
Wizyty kontrolne – od 150 zł

Protetyka stomatologiczna

W sytuacji braku jednego lub więcej zębów konieczne jest uzupełnienie utraconego zęba/-ów. Możliwe rozwiązania zależą od ilości brakujących zębów, konfiguracji ubytku, ilości i jakości pozostałych zębów.

Mosty protetyczne metalowo-porcelanowe (cena za punkt) – od 1500 zł
Mosty protetyczne pełnoceramiczne (cena za punkt) – od 2000 zł
Protezy ruchome (różnego typu) – od 3300 zł

Profilaktyka

Zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej mają za zadanie przeciwdziałać próchnicy oraz gromadzeniu się płytki nazębnej. Prawidłowo prowadzona profilaktyka niweluje ryzyko poważnego oraz długotrwałego leczenia stomatologicznego.  Zabiegi profilaktyczne w Fi Clinic przeprowadzane są przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną z dużym doświadczeniem. Dowiecie się również Państwo jak i czym prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej w domu.

Aby przywrócić zębom naturalną biel warto pomyśleć o wybielaniu zębów. Metoda wybielania jest dobrana odpowiednio do stanu zębów oraz personalnych preferencji pacjenta.

Skaling lub piaskowanie – 250 zł
Skaling + piaskowanie + fluoryzacja – 300 zł (wizyta trwa ok 1 godziny i obejmuje również instruktaż higieny jamy ustnej)
Wybielanie zębów – od 350 zł / łuk

Wybielanie gabinetowe (efekt natychmiastowy)- 1590 zł

Stomatologia dziecięca

Pojawienie się pierwszych ząbków to znak, że należy udać się do stomatologa dziecięcego. Chcemy, by Twoje dziecko pozytywnie rozpoczęło przygodę ze stomatologią, dlatego podkreślamy znaczenie wizyty adaptacyjnej, podczas której zawsze dbamy o przyjazną i radosną atmosferę. Już mleczaki wymagają opieki specjalisty, w tym regularnych wizyt i profilaktyki. Są one szczególnie podatne na próchnicę dlatego zasługują na wyjątkową uwagę.

Dowiedz się więcej w dziale Fi Kids.

Badanie / wizyta adaptacyjna – od 150 zł
Wypełnienie w zębie mlecznym – od 150 zł
Kolorowe wypełnienie w zębie mlecznym – od 150 zł
Usunięcie zęba mlecznego – od 150 zł

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina zajmująca się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej w warunkach gabinetu dentystycznego. Zabiegi wykonują doświadczeni lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną. Usuwanie zębów przebiega bezboleśnie i maksymalnie atraumatycznie, a procedurę poprzedza zebranie wywiadu i badanie pacjenta.

Usunięcie zęba – od 200 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba ósmego:
górnego –  300 – 450 zł
dolnego –  400 – 600 zł
Dłutowanie korzenia – 250-400 zł

Stomatologia zachowawcza

uzupełnienia bezpośrednie, wykonywane przez lekarza w gabinecie.

Próchnica to choroba, która początkowo przebiega zupełnie bezobjawowo. Zadanie lekarza dentysty to zdiagnozowanie miejsca infekcji próchnicowej, opracowanie ubytku i wypełnienie go odpowiednio dobranym materiałem. W Fi Clinic zabiegi przebiegają bezboleśnie z zastosowaniem najlepszych materiałów i przeprowadzone są w powiększeniu dla maksymalnej precyzji. Tak wykonane wypełnienia służą naszym Pacjentom przez wiele lat.

Wypełnienie – od 260 zł
Znieczulenie – bezpłatne

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.