Kiedy pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna być starannie zaplanowana, ponieważ rzutuje na sposób, w jaki dziecko w przyszłości będzie postrzegało odwiedziny w gabinecie dentystycznym. To niezwykle ważne, by przebiegła w jak najprzyjemniejszej atmosferze i było dla brzdąca przygodą. Pod żadnym pozorem nie warto zwlekać z wizytą do czasu, gdy w buzi dziecka będzie działo się coś niedobrego! Pierwsze badanie kontrolne dziecka u stomatologa dziecięcego, powinno mieć miejsce, kiedy maluch skończy pół roku i w jamie ustnej dziecka pojawiają się pierwsze zęby. Doświadczony stomatolog upewni się, czy proces ząbkowania przebiega poprawnie i udzieli rodzicom cennych porad jak prawidłowo dbać o zęby dziecka. Aby zapobiec przykrym niespodziankom, warto od tego czasu przychodzić z dzieckiem na kontrolę ząbków nie rzadziej niż raz na pół roku!

Przypominamy również, że zgodnie z polskim prawem u pacjentów małoletnich do 16. roku życia na wykonanie badania oraz leczenie potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Zatem ważne jest żeby podczas pierwszej wizyty dziecka w gabinecie był obecny rodzic. Natomiast, jeśli podczas kolejnych wizyt nie będzie takiej możliwości i z dzieckiem przyjdzie babcia, dziadek lub ktoś inny pełnoletni z rodziny, to niezbędne jest wypełnienie przez rodzica upoważnienia do obecności podczas badania/leczenia osoby, innej niż opiekun prawny.

Poniżej link do pobrania wzoru upoważnienia.

Pobierz upoważnienie [PDF]

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ