Fakty i mity leczenia implantologicznego

Wszczepienie implantu jest zabiegiem bolesnym i długotrwałym – MIT

Zabieg zawsze przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort. Czas procedury zależy od ilości wprowadzanych implantów i ewentualnych dodatkowych zabiegów, ale średnio wszczepienie jednego implantu zębowego to ok. 30 minut.

Jestem osobą palącą, podobno zwiększa to ryzyko odrzucenia implantu? – FAKT

Ryzyko odrzucenia implantu w przypadku osób aktywnie palących jest zdecydowanie większe, a sam odsetek powodzenia leczenia spada do ok. 50%, co stanowi poważne przeciwwskazanie i powinno być brane pod uwagę. Jeśli pacjent decyduje się na wszczepienie, zaleca się aby rzucił palenie ok. 6 miesięcy przed zabiegiem, często jest to również silny motyw do całkowitego pozbycia się nałogu.

 

Istnieje duże ryzyko, że implanty się nie przyjmą – MIT

Odsetek powodzenia leczenia jest jednym z najwyższych wśród wszystkich procedur medycznych i oscyluje na poziomie 95% – 98% (w zależności od systemu).

Implantów nie wszczepia się dzieciom – FAKT

Wprowadzenie implantu można przeprowadzić dopiero po ustabilizowaniu się rozwoju kostnego, czyli po około 20-21 roku życia. Wcześniejsze wszczepienie implantów skutkuje zahamowaniem rozwoju kości szczęk i poważnymi wadami zgryzu.

 

Implanty są nowinką medyczną, która niedługo przeminie, wkrótce będziemy hodować i wszczepiać prawdziwe zęby – MIT

Implanty są sprawdzoną i dogłębnie przebadaną metodą leczniczą, stosowaną już od lat 70 XX wieku. Przez ten czas udało się udoskonalić samą konstrukcję implantu oraz poznać biologię, mechanikę i przewidywalność leczenia, a implanty wszczepione w latach 70’ i 80’ służą pacjentom do dziś. Badania nad wyhodowaniem własnych zębów są dopiero w początkowej fazie i nie wiadomo, czy kiedykolwiek uda się osiągnąć ten cel.

Implant to implant, wszystkie są takie same, więc na pewno można wybrać te najtańsze – MIT

Na rynku istnieje kilkaset systemów (firm) produkujących implanty zębowe, ale tylko kilka z nich jest na rynku wystarczająco długo, żeby solidnie przebadać i udoskonalić swój implant. Jest bardzo wiele małych firm produkujących podróbki tych bardziej znanych marek, które nie mają zaplecza naukowego, a nastawiają się na dużą sprzedaż jak najtańszego produktu. Warto dokładnie dowiedzieć się, jakim systemem pracuje dany lekarz i nie kierować się w tej materii tylko kwestią ceny – tu chodzi o nasze zdrowie.

 

Implanty będą służyć tylko parę lat, a po paru latach znowu trzeba je wszczepiać – MIT

Sam implant wszczepiony w kość zostanie najprawdopodobniej do końca życia, natomiast odbudowa protetyczna w postaci korony może wymagać wymiany za mniej więcej kilkanaście lat.

Każdy dentysta posiada kwalifikacje do leczenia implantami – MIT

Implantologia jest niezwykle zaawansowaną dziedziną stomatologii, wymagającą doświadczenia i wiedzy z zakresu chirurgii oraz protetyki stomatologicznej. W planowanie i realizację leczenia angażuje się często kilku lekarzy odpowiadających za poszczególne etapy. Warto dowiedzieć się, czy dany gabinet posiada odpowiednie certyfikaty.

Implanty są objęte gwarancją – FAKT

Większość producentów oferuje dożywotnią gwarancję i jeśli nastąpi odrzucenie lub zniszczenie implantu, firma zapewnia bezpłatną wymianę samego implantu

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ