Informator implantologiczny dla pacjentów

Leczenie implantologiczne w Fi Clinic przeprowadzane jest zawsze zespołowo:

  • część chirurgiczną leczenia implantologicznego koordynuje dr Łukasz Fiwek
  • część protetyczną leczenia implantologicznego koordynuje dr Paweł Fiwek

Każdy przypadek wymaga zebrania jak największej ilości informacji o Państwa problemie.

Sporządzamy modele diagnostyczne i fotografie wewnątrzustne, wykonujemy również zdjęcie RTG oraz tomografię komputerową. Przeprowadzona rozmowa pozwala poznać stan zdrowia pacjenta oraz oczekiwania dotyczące leczenia implantologicznego. Na tej podstawie sporządzamy indywidualny plan leczenia obejmujący różne możliwości terapeutyczne, harmonogram oraz koszt danego rozwiązania.

Zachęcamy do zadawania lekarzom wszelkich pytań odnośnie leczenia.

Staramy się dokładnie odpowiadać na wszystkie pytania, tak, by nasi pacjenci mieli jak najwięcej informacji i najszerszy obraz całego procesu leczenia.

 

 

Implanty stanowią najlepszy sposób uzupełnienia brakujących zębów.

Stanowią one samodzielną odbudowę i nie ingerują w stan sąsiednich zębów. Nie będą nigdy zniszczone próchnicą lub innego rodzaju ubytkami. Nie znaczy to jednak, że nie należy o nie dbać – wręcz przeciwnie, wymagają one więcej uwagi i troski niż zęby własne!

Gdy konieczne jest usunięcie zęba

Jeśli rozważacie Państwo leczenie implantologiczne teraz, w bliższej bądź dalszej przyszłości, należy poinformować o tym lekarza. W niektórych przypadkach implant można wprowadzić natychmiast, lub zabezpieczyć kość tak, aby wprowadzenie go było możliwe później.

Aby móc wszczepić implant, konieczna jest odpowiednia objętość kości.

Jeśli zęby zostały usunięte wiele lat temu, doszło prawdopodobnie do zaniku tkanki kostnej w miejscu brakującego zęba. Obecnie istnieją metody i materiały służące do regeneracji i augmentacji kości, tak aby przywrócić jej prawidłowy wymiar. Zabiegi te wymagają dużej wprawy i doświadczenia lekarza. W Fi Clinic wykonujemy je rutynowo!

 

Sukces leczenia

Zależy w pierwszej kolejności od kompetencji i umiejętności lekarza, w drugiej jakości i marki systemu implantologicznego. Odradzamy kierowanie się jedynie ceną leczenia. Tanie implanty powinny budzić podejrzenia i rodzić pytania dotyczące jakości i kwalifikacji lekarza.

Implantów po wszczepieniu nie „czuć” jak własnych zębów, gdyż nie są one w podobny sposób unerwione.

W związku z tym wszelkie procesy chorobowe toczą się często bezboleśnie przez długi czas, a w momencie, w którym pacjent zgłasza problem, często jest już za późno. Dlatego tak ważny jest reżim wizyt kontrolnych! Tylko lekarz jest w stanie ocenić potencjalny problem i zdiagnozować go na tyle szybko, aby zachować implant.

 

Odradzamy szukania informacji na temat implantów na niespecjalistycznych stronach i forach internetowych.

Dotyczy to oczywiście również wszelkiego innego typu leczenia. Przypadek każdego pacjenta jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, doboru odpowiedniej metody leczenia. Internet nie zastąpi wiedzy i doświadczenia rzetelnego lekarza.

Implanty objęte są dożywotnią gwarancją, ale nie dotyczy to powodzenia leczenia.

Tak jak w każdej procedurze medycznej istnieje ryzyko powikłań i niepowodzeń. Leczenie implantologiczne natomiast jest procedurą o wyjątkowo wysokim odsetku powodzenia, sięgającym 95 – 98%.

Metamorfozy

Najwyższej klasy wyposażenie

Zobacz, jak leczenie w Fi Clinic zmieniło uśmiechy naszych pacjentów.

Umów wizytę

Zapraszamy do odwiedzin

UMÓW WIZYTĘ

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.