W naszej praktyce czekają na Państwa cztery niezależne, przestronne gabinety wyposażone w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt. Przy stanowiskach zainstalowane są mikroskopy zabiegowe oraz aparaty RTG – zdjęcia wykonywane są bez konieczności wstawania z fotela. Mikroskop jest rutynowo wykorzystywany przy większości zabiegów, pozwalając na dokładne przeprowadzenie badania stomatologicznego, opracowania ubytku czy opracowaniu zęba pod koronę protetyczną. W poczekalni mogą Państwo skorzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu.
Przywiązujemy duża wagę do jakości, precyzji oraz estetyki wykonywanych uzupełnień starając się maksymalnie indywidualizować planowanie leczenia szukając najkorzystniejszych rozwiązań. Leczenie protetyczne oraz implantoprotetyczne poprzedzone jest szczegółową analizą estetyczno – funkcjonalną, a każdy etap pracy jest dokładnie omawiany z pacjentem. Nie ustajemy również w wysiłkach aby stale podnosić swoje kwalifikacje, zachowując otwarty umysł na nowości, próbując wybrać te, które naszym zdaniem będą Państwu służyć najlepiej. Staramy się stworzyć miejsce, w którym nie tylko spotkacie się Państwo z profesjonalną opieką, ale również po prostu miło spędzicie czas.

Gabinet posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej.

 

Dlaczego mikroskop?

Przez wiele ostatnich lat w stomatologii odbył sie wielki skok naprzód, począwszy od udoskonalenia fotela dentystycznego, poprzez usprawnienie działania i miniaturyzację narzędzi aż po nowoczesne materiały i leki na co dzień stosowane w leczeniu pacjentów. Stomatologia jest aktualnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, gdzie nowoczesna technologia spotyka się z wymaganiami lekarzy praktyków.
Wykonywanie zabiegów w stomatologii wiąże się z pracą w bardzo małym polu operacyjnym, którego powierzchnia często ma nie więcej niż kilka mm2. W wielu przypadkach “gołe” ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec wszystkich szczegółów niezbędnych np. dla prawidłowego, dokładnego opracowania i wypełnienia ubytku. Lekarz pracujący w mikroskopie stomatologicznym widzi obraz wielokrotnie powię- kszony i dzięki temu jest w stanie bardzo precyzyjnie kontrolować wszystkie etapy procedury leczniczej.
Praca w mikroskopie jest również zdecydowanie mniej obciążająca dla samego lekarza, co nie pozo- staje bez wpływu na proces leczenia, w myśl zasady: “Jeśli lekarz dobrze siedzi i dobrze widzi – dobrze leczy.”